Hauakivid

Vaata meie hauakive siit.

Hauakivid on hauda ehtiv mälestusmärk. Tavaliselt on hausambale märgitud lahkunu või lahkunute nimed, sünni- ja surmadaatumid ning lahkunut või lahkunu religiooni tähistavad sümbolid ja ornamendid.

Tavaliselt on hauakivid valmistatud kivist, nagu näiteks: graniidist, marmorist või dolomiidist. Graniidist hauakivi loetakse kõige vastupidavamaks ja püsivamaks looduslikuks materjaliks. Traditsiooniliselt kantakse kivile andmed käsitööna, kasutades selleks meislit ja haamrit. Tehnoloogia arenedes valmistatakse üha enam hauasambaid liivapritsi või freespinkide abil.

Kuigi meie tehases on suur valik, ligi 200 hauakivi kohapeal olemas ning pakume ka sama suurt kataloogi valikut, tellitakse meilt siiski valdavalt eritellimusel valmistatavaid hauakive. Renoveerime, poleerime, lisame uusi nimesi, Rootsi kivide hooldused – hooajal tuleb kuni 1500 kivi Rootsist. See on ka mõistetav – iga meile lähedane inimene on eriline. Pakume hauakive üle Eesti, peamiselt Tallinnas, Tartus ja Viljandis.

Hauakive, mis on olnud surnuaias pikka aega, mõjutavad välised tegurid, nagu päike, vihm jne. See võib põhjustada pleegitamist ja /või värvimuutust ning mehaanilisi kahjustusi. Hauakivi korrapärane puhastamine takistab värvimuutust, samas kui näiteks pleegitamist ei saa vältida, kui hauakivi puutub kokku otsese päikesevalgusega.

Hauakivi renoveerimisel töötame selle nimel, et taastada samaväärne disain, mis eksisteeris uue tootmise ajal. Hauakivide renoveerimine, nimede ja daatumite lisamine: renoveerimise käigus kivi pestakse (eemaldatakse sammal ja muu aastatega kogunenud mustus), misjärel lisatakse uus nimi ja daatumid. See võib hõlmata lisaks teksti värvimist ja/või käsiraide abil teksti või kivi kogupinna värskendamist.

Pakume ka võimalust hauakivi uuesti lihvida/poleerida, kui hauakivil ei ole uue teksti lisamiseks ruumi või on kivi ajas tuhmunud. Samas on see ka hea võimalus anda hauakivile täiesti uus välimus ja värskus.

Kui olete huvitatud hauakivi lihvimisest/poleerimisest, võtke meiega ühendust, lisage olemasoleva hauakivi pilt ja mõõtmed, et saaksime teha pakkumise.

Kui laos olemas oleva kivi tarneaeg jääb kahe nädala piiresse, siis eritellimusel valmistatud hauakivid valmistamiseks ja paigaldamiseks kulub meil 10-12 nädalat alates tootmisprotsessi algusest. Kividesse tähti graveerime käsitööna ja liivapritsiga. Renoveerime vanu graniidist ja marmorist hauakive.

Hauakive saab paigaldada koos aluskivi e. sokkli peale või paigaldatake pinasesse kergvundamendile. Aluskivi kasutamise eelis seisneb selles, et kivi asetseb maapinnast ca 5-7 cm kõrgemal, mistõttu ei määrdu kivi alumine serv liivapritsmete jms tõttu.

Pakume hauakividele graniidist aluskive ning hauakivide transporti ja paigaldust kalmistutele üle Eesti.

Meie eesmärgiks on eristuda võimalikult laia tootevaliku ning kõrge kvaliteedi poolest:

  • AT Stone OÜ pakume tasuta nõu telefoni ja e-posti teel, meie ülesanne laieneb tellimisprotsessi kaudu ideest, kuni hauakivi paigalduseni.
  • Alustame hauakivi kujunduse ja disaini leidmisega vastavalt Teie isiklikele soovidele. Mõnikord tuleb hauakivi kohandada vastavalt oludele mõõtmete ja välimuse osas.
  • Hauakivi valmimine:  Tavaliselt algab see ühest meie kataloogi kivist, kuid teil on ka võimalus saada täiesti kohandatud hauakivi, mis põhineb teie enda pildil, mille leidsite, või visandate. Saame saata näiteid meie varem toodetud hauakividest, et hõlbustada tulemuse visualiseerimist, või viidata hauakividele, mille paigaldasime lähiümbruse kalmistutele.

Tutvu hauakivi valimise ja tellimise juhendiga vajutades SIIA.

Kui sul tekib vajadus ehitusmaterjalide järgi, palun vaata SIIA.