Hauapiirded

Valmistame hauapiirded graniidist, mis kannavad vaoshoitud moel endas nii dekoratiivset kui praktilist väärtust meie kalmistutel, kus läbi erinevate ajastute, trendide ja traditsioonide on haudu tähistatud väga erineval moel.

Hauapiirded annavad kindlat kohalolu ja eripära kalmistutel, tihtipeale võivad need olla hinna poolest liiga kallid, kuid tellides piirded koos hauakiviga saame pakkuda paremat hinda.

Sõltuvalt keskkonnast, kuhu hauapiire paigaldatakse, tasub kaaluda, millises pikkuses plokkidest piire valmistada – vähem, kui 2-meetriste plokkide puhul on piirde valmistamine soodsam.

Hauapiirete gabariit mõõdud sõltuvalt eelkõige hauaplatsi suurusest. Üldjuhul on ühe hauakohaga hauaplatsi suurus 1,5 x 2,5 m, kahe hauakohaga hauaplatsi suurus 2,5 x 2,5 m, kolme hauakohaga hauaplatsi suurus 3,75 x 2,5 m, nelja hauakohaga hauaplatsi suurus 5 x 2,5 m.

Enamasti valmistame hauapiirete detailid laiusega 10 ja 15 cm ja kõrgusega 15 cm, millest ca 5-7 cm paigaldatakse pinnasesse.

Hauapiired paigaldame kergvundamendile, mis annab piisava stabiilsuse meie regiooni ilmastiku tingimustes, sama paigalduse metoodikat oleme kasutanud Rootsis üle kümne aasta.

Hauapiirete paigaldusel tuleb arvestada ümbritsevat keskkonda (puud, põõsad, hekid jne) ja teiste kõrval asuvate platside joondumist ja muid tegureid.

Oma valikute tegemisel leiab abi vaadates Tellimise juhendit vajutades SIIA!

Kui sul tekib vajadus ehitusmaterjalide järgi, palun vaata SIIA.

Sõltuvalt keskkonnast, kuhu hauapiire paigaldatakse, tasub kaaluda, millises pikkuses plokkidest piire valmistada — vähem, kui 2-meetriste plokkide puhul on piirde valmistamine kuni kolmandiku võrra soodsam.